Özel Medikum Hastanesi “Pembe kurdela” ile dikkat çekti

Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından 2004 yılından bu yana her yıl Ekim ayının Meme Kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak belirlenmesi dolayısıyla, Kumluca Özel Medikum Hastanesi çalışanları kendileri ve hastaneye gelen vatandaşlara pembe kurdela takarak meme kanseri hakkında meme kanserine dikkat çekti.

1-31 Ekim Meme Kanseri bilinçlendirme ayı kapsamında Kumluca Özel Medikum Hastanesi çalışanları kendileri yakalarına pembe kurdela taktı. Aynı şekilde hastaneye gelen vatandalara da pembe kurdela takan hastane personeli, vatandaşlara Meme Kanseri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Özel Medikum Hastanesi Başhekimi Dr. Galip Öztekin, günümüzde tıbbın gelişmesiyle özellikle erken evrede teşhis edilen bir çok rahatsızlığın tedavisinin mümkün olduğunu, Meme Kanseri konusunda da insanları bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak adına hastane personeliyle birlikte böyle bir uygulama gerçekleştirdiğini söyledi.

Kadınlarda görülen kanser türleri arasında 30’u aşan bir oranla en fazla meme kanserinin öne çıktığını hatırlatan Öztekin, “Meme kanserinin kadınlarda görülen kanserlerin yüzde 30’undan fazlasını oluşturuyor. Meme kanserinde bilinçli olmak, erken tanı ve tedavi için önemli. Özellikle 40 yaş üstü kadınlarımız mutlaka bir hekim kontrolünden geçmeli. Hastane personelimiz bu konuda bilgi almak isteyen kadınlarımızı bilgilendiriyorlar. Ben emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Öztekin ayrıca, Özel Medikum Hastanesi ve Kumluca Belediyesi işbirliğinde 19 Ekim Cuma günü saat 19.00’da Kumluca Belediyesi konferans salonunda, “Meme Kanseri Farkındalık” konferansına tüm vatandaşları davet ettiklerini bildirdi.