Herkes Zeynep için seferber oldu

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde çalışan traktörün pervanesine elini kaptıran 4 yaşındaki Zeynep Ç’nin, kopan parmakları için, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçak ve helikopter kaldırıldı.

Geçirdiği kaza sonrası sağ elinden yaralanan Zeynep Ç, hastanemizde tedavi altına alındı. Baba Osman Ç, Kayseri’nden uçak ambulans ile önce Antalya’ya oradan da helikopter ile Kumluca ilçesine kızlarının tedavisi için ambulans uçak ve helikopter kaldırılmasını sağlayan Sağlık Bakanlığı yetkililerine teşekkür ederken, “Allah devletimize zeval vermesin, çocuğum için hem uçak hem helikopter kaldırdı.” dedi.

Küçük Zeynep için operasyon gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Balkarlı da hastanın kendilerine Sivas’tan geldiğini, ve kendilerine ulaştığında olayın üzerinden uzun bir sürenin geçmiş olduğunu söyledi.

Zeynep’in sağ el başparmak, ikinci ve üçüncü parmaklarında ciddi yaralanmanın olduğunu, ikinci parmağın ampute vaziyette geldiğini kaydeden Balkarlı, “Hastamız bize ulaşır ulaşmaz hazır bekleyen ekibimize hemen operasyona aldık. Özellikle ikinci parmak için çok uğraştık, yine birinci ve ikinci parmak içinde çok uğraştık. Yaklaşık altı saatlik bir ameliyat sonunda parmakları tekrar yerine dikebildik. Hastamızın takibi sürüyor, bir sıkıntımız yok, takiplerimiz devam edecek.” diye konuştu.