Hayata iki ayakla devam etmenin sevincini yaşıyor

Kumluca’da 4 Nisan tarihinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve ayağını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan B. N.  hastaneden taburcu oldu.

Alınan bilgiye göre, 4 Nisan tarihinde Cumhuriyet Mahallesi’nde kullandığı motosikletin otomobille çarpışması sonucu ağır yaralanan B. N. , ambulansla Özel Medikum Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından sağ ayağı diz bölgesinde kesilmeye yakın ağır yarası bulunan B.N. hemen ameliyata alındı.

Yaklaşık 6 saat süren ameliyat sonrası bacağındaki doku ve sinir yaralanması onarılan hastanın tibia ve femur kırığına implant konulan N. hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu. Kazanın hemen ardından bilincinin açık olduğunu ifade eden N. , “Kaza sonrası çevremdekiler bacağımın durumunun çok kötü olduğu, kopacağını söylüyorlardı. Şu anda hayata iki ayakla devam etmenin sevincini yaşıyorum. Doktorumuza çok teşekkür ediyorum. Başarılı bir şekilde ameliyatımı gerçekleştirerek sağlığıma kavuşmamı sağladı.” dedi.

Özel Medikum Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı’da hastanın travma sonrası kendilerine geldiğinde sağ ayak diz eklemi bölgesinde derin kesi bulunduğunu ve bacağın total amputasyon olmak üzere olduğunu ayrıca aşırı kan kaybı nedeniyle hastayı acilen amilyata aldıklarını söyledi.

Operasyonun başarılı geçtiğini ifade eden Dr. , “Hastamızı 8 gün süren tedavinin ardından tekrar muayene ve tedavi tavsiyesiyle taburcu ediyoruz. Bundan sonraki hayatına tavsiyelerimize de uyarak daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam edecek. Bizde kendisi gibi sağlığına kavuşmasından dolayı sevinçliyiz.” dedi.