“Biz üçüncü yelken tatilimiz için Türkiye gelmiştik. Ülkedeki tatilimizin dördüncü gününde ise teknede bizi çok endişelendiren bir tablo ortaya çıktı. Eşim rahatsızlandı.

Yüksek ateş, titreme, ile beraber boyun ve bacaklarda ağrı hissediyordu. Ekstremitelerine yayılan sıradışı bir kırmızı / mor döküntüsü vardı, ayrıca gövdesinde ve sırtında lekeler vardı.

Bu manzara karşısında sığınacak bir liman bulmalıydık ve Kaş’ta Dr. Munise Ozan’ı görmeye gittik. Kendisi ise rahatsızlık için Vaskülit, Selülit ve atipik alerji teşhisi koydu.

Kan aldı ve ertesi gün Enfeksiyon Hastalıkları konusunda uzman biriyle görüşmemizi tavsiye etti.

Kendisi daha sonra Kumluca’daki Medikum Hastanesi’nde Profesör Hassan Uçmak’ı tavsiye etmekte tereddüt etmedi.

40 yılı aşkın bir süredir Clinical Medicine’da İrlanda’da çalıştım, ve Prof. Hasan Uçmak’ın güvenebileceğim bir Doktor olduğunu anladım. Profesör Hasan’ın dürüstlüğü, iletişim kolaylığı ve araştırması, bu güveni pekiştirirken, kocamın sağlığına odaklanması dışında bizim için ekstra İngilizce’nin akıcılığıydı.

Profesör Dr. Hasan, diğer doktorlarla ve Medikum Hastanesi’ndeki diğer sağlık personeli üyeleriyle işbirliği yapma kapasitesinden etkilendim, kocam için işe yarayan bir tedavi bulma konusundaki gayret son derece yoğundu ve takdir ediciydi. Dahiliye Uzmanı Dr. Demet hanım datedavi ekibin bir parçasıydı ve onun bilgisi, enerjisi ve gerçek sıcaklığından çok etkilendik.

Medikum doktorlarına ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.”

Edwin ve Zita Whittaker