Çocuk Hastalıkları ve Yenidoğan Yoğun bakım doktoru hasta kabulüne başladı

Kumluca Özel Medikum Hastanesi’nde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. Yasin Söylemez hasta kabulüne başladı.

Batı Antalya bölgesinin tek Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesine sahip Özel Medikum Hastanesi’nde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı uzmanı, aynı zamanda Yeni Doğan Yoğun Bakım hekimi Dr. Yasin Söylemez göreve başladı.

1985 yılında Muş ilinde doğan uzman doktor Yasin Söylemez, 2004 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesin’den 2011 yılında mezun oldu. 2011-2013 yıllarında Hakkari 112 komuta merkezinde zorunlu hizmetini yapan Söylemez, 2014-2018 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı alanında ihtisasını tamamladı.

Beylikdüzü Devlet Hastanesi ve Hakkari Devlet Hastanesi’nde görev yapan Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. Yasin Söylemez, aynı zamanda Yeni Doğan Canlandırma Programı Sertifiaksı ve Çocuk Yoğun Bakım Similasyon Kursu belgesine sahip.

Kumluca Özel Medikum Hastanesi Başhekimi Dr. Galip Öztekin, hastane olarak bölge insanlarına kaliteli ve güzel hizmet verebilmek adına her geçen gün kendilerini geliştirdiklerini, bu manada hekim kadrosunu güçlendirdiklerini söyledi.

Batı Antalya bölgesinin tek Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesinin hastanelerinde bulunduğunu ifade eden Öztekin, “Yeni Doğan Yoğun Bakım üntesi, bölgemiz için büyük bir hizmettir. Biz hastane yönetimi olarak bu hizmeti halkımıza sunmuş olmaktan dolayı mutluyuz. Amacımız, ekibimizi de güçlendirerek burada en güzel ve kaliteli sağlık hizmeti halkımıza sunmak. Yeni başlayan hekimimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.